Napsali o nás v roce 2009

Bible pro 21. století

6. 4. 2009, TWR
Ve čtvrtek 9. dubna bude veřejnosti slavnostně představena Bible 21, nový překlad Bible, známý dříve jako Nová Bible kralická. K jejímu uvedení na trh zvolili autoři název Bible pro 21. století.
Členové překladatelského týmu a Nadačního fondu Nové Bible kralické vyzvali křesťany v celé republice k veřejnému čtení z Bible. Do celé akce se zapojilo na 70 měst.

Celý článek si můžete přečíst na www.twr.cz

Dnes začíná celonárodní čtení Bible

8. 4. 2009, Portál knihy
Ve dnech 10.-12.dubna 2009 se koná na území celé České republiky a ve městě Chicago,IL (US) Celonárodní čtení Bible. Svolavatel akce je Nadační fond Nové Bible Kralické, na území každého města si akci realizují lokální nadšenci a příznivci. Mediálním partnerem čtení je Česká televize a Český rozhlas 6, večer čtení v Betlémské kapli zaštítil ministr kultury Václav Jehlička a primátor města Prahy Pavel Bém. Do čtení se spontánně zapojilo na 80 měst.
Celý článek si můžete přečíst na www.portalknihy.cz

Bibli 21. století budou číst v ulicích

8.4, Brno.cz, autor: (zug)
Na Zelený čtvrtek začíná ojedinělá akce spjatá s Velikonocemi - Celonárodní čtení Bible. Nejčtenější kniha světa bude představena v novém českém překladu pro 21. století. V Brně akce začíná 9. dubna od 18.30 hodin v divadle Reduta.
K Celonárodnímu čtení Bible se připojilo více než 70 měst z České republiky. Moravská metropole je mezi nimi. Brněnské čtení bude slavnostně zahájeno 9. dubna v 18.30 hodin na sklepní scéně divadla Reduta za účasti primátora Romana Onderky a dalších významných osobností. Vstup je volný.

Celý článek si můžete přečíst na www.brno.cz

V Redutě proběhne velikonoční čtení Bible

8. 4. 2009, Brněnský deník, autor: (fah)
Slavnostní zahájení velikonočního celonárodního čtení Bible začne zítra v prostorách divadla Reduta na zelném trhu o půl sedmé večer. Čtení ve sklepení Reduty se zúčastní i brněnský primátor Roman Onderka a přijít si vyslechnout biblické příběhy u příležitosti Veliionoc může přijít úplně každý.
Celý článek si můžete přečíst na brnensky.denik.cz

Nový překlad Bible v ulicích

9. 4. 2009, IDNES, autor: (tre)
Brno - Nejen na její nový překlad, ale i na Bibli jako slovo Boží chtějí na Velikonoce upozornit organizátoři akce Celonárodního čtení Bible.
„Chceme lidem říct, že tato slova představují poklad našeho písemnictví,“ popsal koordinátor brněnského čtení František Pala.

Celý článek si můžete přečíst na idnes.cz

V Betlémské kapli zahájí Celonárodní čtení Bible, v Brně sa účastní primátor

9. 4. 2009, Křesťan Dnes, autor: Rastislav Čižmár
Od 10. do 12. 4. 2009 proběhne ve více než 70 městech ČR projekt Celonárodní čtení Bible u příležitosti vydání Překladu 21 století.
Podle překladatelů je jeho předností zejména soudobá čeština a srozumitelnost.
Celonárodní čtení Bible bude zahájeno slavnostním večerem ve čtvrtek 9. dubna 2009 od 18.00 hod. v Betlémské kapli v Praze.

Celý článek si můžete přečíst na cs.christiantoday.com

Čtení Bible

12. 4. 2009, Christnet
V Brně účastníci akce přečetli od pátku do nedělního poledne celý Nový zákon a některé knihy ze Starého zákona a plánovali se opět vrátit k Novému zákonu. Četli 14 hodin denně a po několika minutách se střídali. Podle pořadatele Pavla Eledera z Křesťanského sboru se také asi 500 knih prodalo.
Celý článek si můžete přečíst na christnet.cz