Brno čte Bibli 2015

Významná akce v Denisových sadech

březen 2015, kdykde.cz
Ve dnech 2. a 3. dubna 2015, vždy od 12.00 do 18.00 hod. proběhne v Denisových sadech pod brněnskou dominantou – katedrálou sv. Petra a Pavla – veřejné čtení Bible. Bude se konat na místě, kde je kolonáda s kašnou a obelisk vybudovaný na památku ukončení napoleonských válek. Celý článek je dostupný na kdykde.cz

Veřejné čtení Bible - akce v Denisových sadech

březen 2015, kudyznudy.cz
Ve dnech 2. a 3. dubna 2015, vždy od 12.00 do 18.00 hod. proběhne v Denisových sadech pod katedrálou sv. Petra a Pavla – veřejné čtení Bible. Bude se konat na místě, kde je kolonáda s kašnou a obelisk. Ve čtvrtek 2. Dubna mezi 14. – 16. hodinou jsou plánované návštěvy významných osob Brna. Celý článek je dostupný na kudyznudy.cz

Brno čte Bibli 2012

Události v regionech plus

4. 4. 2012, Česká televize
Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji. Zpráva o akci Brno čte Bibli začíná na 7:44.
Video si můžete vidět na ceskatelevize.cz

V parku budou předčítat z bible

2. 4. 2012, Deník
Veřejné čtení s bible se už počtvrté uskuteční v parku na Moravském náměstí, a to od středy do pátku. „Chceme vnést lidem do povědomí knihu, která ovlivnila kulturu, morálku, historii a hodnoty naší společnosti,“ přiblížil význam akce její organizátor Eduard Pidra. Návštěvníci veřejného čtení si bible mohou také koupit, a to ve čtyřech překladech nebo v elektronické podobě.
Článek si můžete přečíst na brnensky.denik.cz

MHD čte držadla

26. 3. 2012, Moderní Brno
V rámci projektu Brno čte Bibli se Písmo Svaté přibližuje i cestujícím brněnské MHD. A to díky biblickým citacím na téma „držení“ umístěným na madlech v brněnské MHD.
Celý článek si můžete přečíst na modernibrno.cz

Brno čte Bibli

TV Noe
Letos se v rámci Celonárodního čtení Bible uskuteční již 4. ročník akce s názvem Brno čte Bibli. Projekt bude stejně jako loni probíhat v parku na Moravském náměstí ve dnech 4.- 6. 4. 2012 od 10 do 18 hodin. Jde o veřejné čtení z Písma svatého, které pořádá občanské sdružení Den.
Celý článek si můžete přečíst na tvnoe.cz

V Brně začíná předčítání Knihy knih

4. 4. 2012, Proglas
Věřící deseti evangelikánských církví se dnes dopoledne připojili ke 4. ročníku akce Brno čte Bibli. Do pátečních večerních hodin mohou kolemjdoucí slyšet slova Písma svatého a zapojit se do veřejného předčítání na Moravském náměstí a Filozofické fakultě Masarykovy univerzity.
Celý článek si můžete přečíst na zpravy.proglas.cz

Brno čte Bibli 2010

Brno začalo číst Bibli

28. 3. 2010, Sedmička
Primátor Brna Roman Onderka zahájil akci Brno čte Bibli v sedm hodin odpoledne v divadle Reduta. Tématem slavnostního večera je historická kniha, jež stále inspiruje současné umění. Na programu je komponovaný pořad hudby a čtení v podání brněnských herců a hudebníků a projev překladatele Bible pro 21. století Alexandra Fleka.
Celý článek si můžete přečíst na sedmicka.cz

Brňané se připojí k veřejnému čtení Bible

26. 03. 2010, Stisk, autor: Eva Křivánková
Umělci, děti, důchodci, akademici, zaměstnanci ve veřejné správě, studenti a podnikatelé. Všichni tito budou veřejně předčítat z Bible na brněnské ulici Kobližná.
Předčítání z Bible od dobrovolníků různých profesí a různého věku si poslechnou návštěvníci akce Brno čte Bibli. Číst se bude od pondělí do pátku na ulici Kobližná u Knihovny Jiřího Mahena.
Celý článek si můžete přečíst na Stisk.blog.iDNES.cz

Zpravodajské Noeviny z 30. března

30. 03. 2010, Tv NOE


Všechny články z roku 2010 si můžete přečíst na speciální stránce Napsali o nás v roce 2010.

Celonárodní čtení Bible 2009

Nový překlad Bible v ulicích

9. 4. 2009, IDNES, autor: (tre)
Brno - Nejen na její nový překlad, ale i na Bibli jako slovo Boží chtějí na Velikonoce upozornit organizátoři akce Celonárodního čtení Bible.
„Chceme lidem říct, že tato slova představují poklad našeho písemnictví,“ popsal koordinátor brněnského čtení František Pala.
Celý článek si můžete přečíst na iDNES.cz

Bibli 21. století budou číst v ulicích

8.4, Brno.cz, autor: (zug)
Na Zelený čtvrtek začíná ojedinělá akce spjatá s Velikonocemi - Celonárodní čtení Bible. Nejčtenější kniha světa bude představena v novém českém překladu pro 21. století. V Brně akce začíná 9. dubna od 18.30 hodin v divadle Reduta.
K Celonárodnímu čtení Bible se připojilo více než 70 měst z České republiky. Moravská metropole je mezi nimi. Brněnské čtení bude slavnostně zahájeno 9. dubna v 18.30 hodin na sklepní scéně divadla Reduta za účasti primátora Romana Onderky a dalších významných osobností. Vstup je volný.
Celý článek si můžete přečíst na Brno.cz

Všechny články z roku 2009 si můžete přečíst na speciální stránce Napsali o nás v roce 2009.

Bible21 v REFLEXu

K příležitosti vydání Bible pro 21. století v březnu 2009 vyšlo také několik článků v intrnetovém časopise Reflex.
Bible, překlad pro 21. století
Bible s pitomcem a burčákem
Zapeklitost překládání bible
Svět bible a svět umění